Zeynep ÇAKIR/Görsel Sanatlar Öğretmeni

Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ben Zeynep ÇAKIR. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Eğitimi Öğretmenliği’ nden mezun oldum. Resme her zaman ilgi duyan birisiydim. Liseyi bitirdikten sonra resim öğretmeni olmaya karar verdim. Ve şuan en sevdiğim mesleği yaptığım için mutluyum. .
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Evet oldu. Ege üniversitesinin KYK öğrenci yurdunda kaldım o yüzden sosyal aktivitelere ayıracak vaktim çok oluyordu. çeşitli topluluklara üye olmuştum bu benim sosyalleşmemi, kendimi daha iyi ifade etmemi ve gelişmemi sağladı. Kültür ve sanat şenliklerine katıldım. Bu alanım için de çok faydalı oldu. Mötbe kültür merkezi bu konuda çok iyiydi. Ege üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme dersleri aldım ve eğlendim aynı zamanda. Psikolojik Danışmanlık Biriminden bazı zamanlarda destek aldım, grup seanslarına da katıldım. Çeşitli sanat workshop ve çalıştaylara da katıldım birçok sanatçıyla tanışma imkanı buldum. Her yıl olan Bahar Şenlikleri çok eğlenceliydi.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Ben şuan MEB’te Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalışmaktayım. Lise ve ortaokulda çalışabiliyorum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Ege üniversitesi büyük ve köklü bir üniversite olduğu için kariyer olarak ta sosyal olarak ta artıları çok olan bir üniversite. Kampüs içerisinde öğrenciye her türlü imkan var ve küçük bir öğrenci şehriydi. Böyle bir yerde okumak ve yaşamak beni sosyal olarak geliştirdi kendimi özgürce daha iyi ifade etmemi sağladı. Farklı bölümlerde okuyan birçok arkadaşım oldu. Yurtdışından değişim programlarıyla gelen arkadaşlarla farklı kültürleri tandıdım ve ingilizcemi geliştirdim aynı zamanda. Ege üniversitesi aylık Kültürel etkinlikler planlarını takip edip konser, sergi, çalıştay, seminer, konferans, tiyatro, sinema, dans, …. gibi birçok etkinliklere katıldım ve bu benim için büyük fırsattı. Hem eğlendim hem geliştim.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Ege üniversitesine geldiğimde muhakkak okuluma gelir bakarım ve hocalarımı ziyaret ederim. Ayrıca okulumda hala çalışmalarımın bulunması beni mutlu ediyor.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Ege üniversitesinin tüm imkanlarından faydalanmaya bakmalarını öneririm. Tüm sosyal kültürel etkinliklere katılsınlar kaynaşsınlar topluluklara üye olsunlar bilgilensinler seminer ve konferanslara katılsınlar. kısacası her hizmetten faydalansınlar çünkü öğrenciler için en güzel ortam üniversiteler. kendinizi her bakımdan ücretsiz olarak geliştirebilirsiniz . birdaha hiçbir zaman öyle fırsatlar ellerine geçmeyecek. O yüzden her imkanı değerlendirmelerini isterim.