Uygar Karabulut/Mersin Yenişehir Belediyesi-Ziraat Mühendisi

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Uygar karabulut ege üniversitesi ziraat fakültesi toprak bilimi ve bitki besleme bölüm mezunuyum 2016 yılında mezun oldum şu an mersin yenişehir belediyesi park bahçeler biriminde ziraat mühendisi olarak çalışmaktayım
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Yenişehir Belediyesi park bahçeler müdürlüğünde budama sorumlusunun. Yenişehir sınırları içerisinde ki park, yeşil alan ve özel mülkiyet içerisindeki ağaç ve bitkilerin budaması için vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kontrol de bulunup vatandaşların taleplerini yerine getiriyoruz
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Almış oldugumuz eğitim ve üniversitede ki hocalarımız ile devamlı irtibat halinde oldugumuz için iş hayatında büyük bir avantaj sağlıyor. Ege üniversitesinin ismi bile iş hayatında donanımlı bir eğitim aldığını gösteriyor.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Gerek çalışan personel gerekse üniversite hocalarımız ile devamlı görüşme halinde olduğumuz için bağlantıyı hiç kaybetmiyorum.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Öncelikle kaliteli bir eğitim alacaklarından hiç bir şüpheleri olmasın. Üniversitede ki hocalarımız her konuda öğrencilere yardımcı oluyorlar.