Selin Akkuş/Dokuz Eylül Üniversitesi-Hemşire

eğerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Selin akkuş ege üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksek okulundan 2007 yılında mezun oldum. Mezun olmadan iş buldum ve mezun olur olmaz çalışmaya başladım. Şu anda çalışmakta olduğum Dokuz Eylül üniversitesi hastanesine 2009 yılında başladım.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Konser ve tiyatro konusunda gelişmemi sağladı
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Profesyonel hemşirelik uygulamalarını yapıyorum aynı zaman da insanlara yardımcı olmaya çalıyorum. Mesleğimde yaptığım her uygulama da insan hayatına dokunuyorum. Hastalarımdan olumlu geri bildirimler almak beni çok motive ediyor.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Ege üniversitesi dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Öncelikli olarak mutlu iş hayatının mutlu yaşamdan geçtiğini öğrendim. İş disiplini ve ahlakı geliştirmeme yardımcı oldu. Aynı zamanda kültürel aktivitelere de vakit ayırmam gerektiğini öğrendim ki geçen sene bu yönümünde gelişmesiyle hemşirelik haftasında yazdığım bir öyküyle ikincilik ödülünü aldım. İş ve özel hayatta mutlu olmak sosyal hayatımın da gelişmesine yardımcı oldu.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Sosyal medya üzerinden ve aynı dönem mezun olduğum sınıf arkadaşlarımla olan bağımla devam ediyor
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Harika bir üniversite seçmişler, onları bu tercihleri doğrultusunda tebrik ederim