Rohat Güneş

Elektrik Elektronik Mühendisliği Mezunu
AR-GE departmanında Haberleşme Mühendisi – Norveç Teknik ve Doğal Bilimler Üniversitesi
Hayatım boyunca aldığım eğitimlerin detayları konusunda kendimi hep şanslı görmüşümdür. En önemli etkenin, hem lise hem de üniversite eğitimimin İzmir’de tamamlanması olduğunu düşünüyorum.
Türkiye’nin farklı şehirlerinde uzun dönemler yaşamış biri olarak öğrencilik hayatına maddi ve manevi olarak en uygun şehrin İzmir olduğunu rahatlıkla iddia edebilir ve Ege Üniversitesinden lisans eğitimi almış olmaktan mutluluk duyduğumu söyleyebilirim.
Görüşlerimin öğrenci kitlesine kesinlikle hitap edeceğini düşünüyor olmamın yegane sebebi beş yıllık üniversite hayatımda olumlu/olumsuz iki taraftaki öğrenci psikolojisini de yaşamış olmamdır.
Lise eğitimini bir eşit ağırlıkçı olarak tamamladıktan sonra yurt dışına daha rahat açılabilmek için ve günümüz teknolojisine dair merakımdan ötürü hedeflediğim üniversitemizin geçmişteki durumuna kıyasla hızla gelişmekte olan Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünün bana sunduğu eğitimden ötürü müteşekkir olduğumu belirterek gelecekteki aday öğrenciler için, mevcut kayıtlı öğrencilerimiz için ve yeni mezun meslektaşlarım için en önemli tavsiyem karşılarına çıkacak herhangi bir hususu önyargısız ve pozitif yaklaşımlarla incelemeleridir.
Objektif bir görüşle gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki lisansüstü eğitim ve iş fırsatlarına aday olma konusunda sunulan eğitimin, Ege Üniversitesinin bir mezunu olmanın Türkiye’nin diğer önde gelen üniversiteleri arasında yer aldığını belirtmekten çekinmeden son kez teşekkürümü ileterek tüm meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.
Saygılarımla,