ÖEyyüp EROL /Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Eyyüp EROL – BÖTE 2013 mezunuyum.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Evet çok oldu, hem okul içi hem de okul dışında. Yeni yerler, yeni arkadaşlar ve yeni bilgiler kazandığımı düşünüyorum.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
2019 Şubat’ta Gaziantep’in Nizip ilçesi, Sekili mahallesindeki Sekili Ortaokulunda Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak göreve başladım. Buranın sıcağına alışkınım çünkü ben de aslen Antalya /Manavgat’lıyım.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Manavgatlı olduğum için Manavgat’ta ırmak, şelale, göl ve deniz gibi su ile oluşan bütün doğal güzellikler mevcuttu. Ondan dolayı deniz kenarında olması benim için, mutluluğum için birinci öncelikti. Tabi ki de Ege ye girmek zordu ama çalıştık kazandık daha mutlu oldum (:
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Sosyal medya aracılığıyla üniversite / bölümümü ve de öğretmenlerimi takip ediyorum. Okuldan da görüştüğüm buluştuğum arkadaşlarım hala mevcut.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Burada açık konuşmak istiyorum. Ben öğretmenliği seviyorum ama günümüz şartlarını göz önüne alıp bu bölümü yazsınlar çünkü mezun olunca mesleğine devlette devam etmeyi düşünüyor ise bunun gerçekten zor olacağını belirtmek isterim çünkü mezun çok alım az. Bunu belirttikten sonra eğer ben öğretmenlik yapabilirim diyorsanız bu bölümü yazın çünkü öğretmenlik demek fedakarlık demektir.