Meltem ÇAMLIDERE- Haute Couture Tasarım

Merhaba ben Meltem ÇAMLIDERE, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu-Moda Tasarım bölümünden 2013 yılında derece ile mezun oldum.
Üniversite hayatım boyunca mesleğimle ilgili çok fazla eğitim ve konferanslara katıldım. Bunlar bana sektör ve mesleğimle alakalı vizyon, bilinç ve kendime mesleki anlamda çizebileceğim rota için çok fazla aydınlatmalar yaşattı.
Ege Üniversitesinde okurken her zaman hedefim en tecrübeli, en donanımlı olarak okulumu bitirmekti. Hocalarımız bu anlamda çok değerli ve fazlasıyla yardımcılar.
Ege Üniversitesinden mezun olduktan sonra sektörede hiç zorlanmadım ve eksiklik duymadım. Mezun olduktan sonra il olarak hedefim (Hazır Giyim,Couture,Grafik,İlistrasyon,Freelance işler,farklı ürün gruplarının kumaş ve kalıpları gibi) bir çok alanı tecrübe edip sektörde olabildiğince bilinçlenmekti.
Şimdi tasarımsal anlamda çok geniş bir yelpazeye sahip olan özel bir şirkette tasarımcıyım ve çok değer gördüğümü hissetmekle beraber genç yaşımdaki bilgi birikimimden dolayı gurur duyuyorum. Ve anlıyorum ki moda işi hep yenilenmek, durmaksızın öğrenmek ve araştırmakla başarı sağlıyor. Yeni trendler, takip ettiğim seminerler, eğitimler ve durmaksızın güncellenen bilgisayarlı tasarım programları bana daima güncel kal ve durmadan öğren duygusunu yükledi.
Okulumuzdaki imkânlar ve hocalarımız bunlara hazırlanmak için çok yeterli ve yardımcıdırlar. Onlarla gelişmeye çalışmaktan çekinmeyin. Yıllar sonra bile bana kattıkları bilgi ve vizyon için buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.. Ege Üniversitesi kampüsün büyüklüğü ve imkânları ile size sosyal ve mesleki gelişim anlamında çok fazla olanak sunuyor.
Gözünüzün hep en ileride ‘daha nasıl gelişebilirim’ diyerek en iyi halinize ulaşabilmeniz dileğiyle. İyi ki Ege Üniversitesini tercih etmişim ve bu kadar değerli hocalarımla tanışmışım. Sevgilerimle.