M.Veysel IŞIK/Diş Hekimi

Ben M.Veysel IŞIK, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunuyum. Şu anda özel bir ağız diş sağlığı polikliniğinde diş hekimi olarak çalışmakla beraber DentEofis dijital platformunun kurucusuyum.
Üniversitedeki öğrencilik hayatım boyunca sosyal ve bilimsel birçok projede yer aldım. 2,5 sene boyunca diş hekimliği fakültesi öğrenci temsilcisi olarak görev yaparken aynı zamanda 2 sene boyunca da Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nde Y.K Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.
Fakültede öğrenci temsilciliğim süresince, üniversitemiz bünyesinde halen aktif olarak çalışan Hesira Ağız ve Diş Sağlığı Öğrenci Topluluğu’nun (ADİT) kurucu Y.K Başkanı olarak kuruluşunda yer aldım. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile ADİT’in birlikte düzenlediği Türkiye çapında kendi alanlarının en kapsamlı organizasyonlarından ikisi olan Diş Hekimliği Öğrenci Kongresi (2018) ve APEX’19 Diş Hekimliği Zirvesi’nde genel sekreter olarak görev aldım. Ek olarak öğrencilik yaşamım boyunca birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alma fırsatı buldum. Üniversite döneminde içinde bulunduğum tüm proje ve görevler sayesinde hem mesleki hem de insani bakış açımın geliştiğine inanıyorum. Bu sayede gelecek planlarımı oluştururken çok daha öngörülü ve ayakları yere basan adımlar atabildiğimi düşünüyorum.
Mezuniyetimin üstünden geçen zamana rağmen fakültemle bağlantımı hiç kesmedim hatta rutinde görüşmekte olduğum birçok öğretim üyesi, öğrenci ve fakülte çalışanı bulunmakta. DentEofis dijital platformu kapsamımda da kısa, orta ve uzun vadeli pek çok proje ve sosyal sorumluluk çalışmaları için özellikle öğrencilerle iletişimi koparmadım.
Diş hekimliği alanında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Diğer pek çok üniversite ile kıyaslandığında hem işe alım süreçlerinde hem de hasta-hekim ilişkilerinde fakültemiz mezunlarının bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Diş hekimi olmak isteyen meslektaş adaylarımız tercih listesini oluştururken Ege Üniversitesi’ni kesinlikle düşünmeliler. İzmir’in güzelliklerinin yanında, fakültemizin kapsamlı teorik ve pratik eğitimi ile aktif öğrenci projeleri sayesinde mesleki ve sosyal açıdan avantajlara sahip olarak mezun olacaklarını düşünüyorum. “