İbrahim Halil ÖZDEMİR/ Bilimsel Projeler

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Merhabalar, ben İbrahim Halil ÖZDEMİR. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden 2020 yılında mezun oldum.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Üniversiteye ilk girdiğim günden itibaren sosyal ve bilimsel aktivitelerde sıklıkla yer aldım, almaya çalıştım. Bu anlamda ilk adımı Bilgisayar Kulübüyle atmıştım. Ardından gönüllü olarak etkinliklerde ve çalışmalarda yer aldım. Mezun olduğum gün dönüp arkaya doğru baktığımda arkamda kazandıklarımla karşılaştım. Bu kazanımların başında arkadaşlık ilişkileri, networkler, bilimsel çalışmalar, TÜBİTAK projeleri ve takım çalışması görüyorum. Bu takım çalışması ile birlikte liderlik karakteristik özelliğimde gelişmeler yaşadığımı farkettim.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Aktif olarak tam zamanlı bir işte çalışmıyorum fakat yarı zamanlı olarak Bilimsel Projelerde çalışıyorum. Üniversitemizin de ortakları arasında olduğu ERASMUS+ projelerinde araştırma, yaygınlaştırma ve görünürlük kısmında projelere katkı sağlıyorum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Lisans hayatım boyunca birçok girişimcilik yarışmasına katıldım. Birçoğunda finalist olarak yer aldım. Bu noktada Ege Üniversitesinin sahip olduğu bakış açısıyla, eğitim-öğretim yapısıyla ve akademik çalışmalarıyla arkamda büyük bir destek hissettim. Bu destek somut anlamda bir destek olmasa da kazandığım bilgi birikimi bakımından bir destekti. Bu desteği hali hazırda da hissediyorum. Bununla birlikte Ege Üniversitesinin sahip olduğu kültür bakımından yönetimsel olarak modern bir bakış açısını hissediyorum.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Aile kavramının anne, baba ve kardeş ile sınırlı olmadığı bir gerçektir. Bir insanın yaşamı boyunca tek bir ailesi olamayacağı inancındayım. Bu inançla birlikte hayatımda önemli bir dönüm noktasına sahip olan Ege Üniversitesi ailesinin bir ferdi olmaktan, gurur, mutluluk ve sevinç duyuyorum. Bununla birlikte akademik çalışmalar ve bilimsel çalışmalardan dolayı Ege Üniversitesi ile dinamik çalışma ilişkim devam ediyor. Ayrıca heyecanla ve hevesle yükseklisans başvuru tarihlerini bekliyorum.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Değerli arkadaşlarım, Ege Üniversitesi sahip olduğu konumsal özellikler bakımından sosyal yaşamınızı farklı anlamlarda etkileyebilir. Bu etkiyi en olumluya çevirmek için kampüsümüzün sahip olduğu avantajları kullanmanızı öneririm. Bu avantajlardan bahsedecek olursam; mutlaka E-Biltem’e uğrayın. Teknopark’ı ziyaret edin. Hocalarınızın peşini bırakmayın :). Şelalenin önünde fotoğraf çekilmeyin çünkü çok dalga geçiyorlar :). Toplulukların standlarını mutlaka ziyaret edin, bir topluluğa etkin katılım sağlayın. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri kaçırmayın. Kütüphanede sabahlamanın tadını çıkarın.