Hüseyin Küçük/Masomo Gaming- Senior Software Engineer

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Hüseyin Küçük. Eğitim Fakültesi Böte Lisans ve Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans mezunuyum.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Çok fazla oldu. Öğrenci topluluklarında aktiftim. Bu benim stk-larla tanışmamı ve Türkiye’nin bir çok ilinde eğitmen olarak bulunmamı sağladı. İnsan ilişkileri ve farklı kültürler tanımak adına bana çok fazla katkıları oldu.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Kendi girişimim BenzinLitre bünyesinde CTO olarak çalışıyorum. Ayrıca Masomo Gaming firmasında Senior Software Engineer pozisyonunda çalışıyorum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Çok hissettiğimi söyleyemem.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Master danışman hocamla arada konuşuyorum, onun dışında pek bir bağım kalmadı. Kalması için çok uğraştım ama okulum ne yazık ki kendisine beni küstürdü.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Okulda aldıkları eğitime asla güvenmesinler. Torpille hoca olmuş bir çok öğretim elemanı yüzünden eğitim kalitesi sürekli olarak düşmekte. Bu yüzden alanlarında kendilerini ellerinden geldiğince geliştirmek için bireysel çaba sarfetmeliler.