Hamdi AKÇAY, TEKSÜT Üretim Mühendisi

Merhaba, ben Hamdi AKÇAY. 2015 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakülte’sinin Süt Teknoloji Bölümü’nden mezun oldum.
Sosyal aktivite olarak en güzel okullardan biri kuşkusuz Ege Üniversitesi’dir. İlgi duydunuz hemen hemen her alanda bir kulüp topluluk bulma ihtimaliniz yüksektir. Yamaç paraşütünden tutun da dans topluluklarına fotoğrafçılıktan müzik topluluklarına birçok kulüpler ve bunların etkinliklerinden bol bol yararlanabilirsiniz. Bunu istemeniz ve yapmanız için hiçbir engel yok.
Şu an bir süt fabrikasında üretim mühendisi olarak çalışıyorum. Fabrikada üretim planına bağlı kalarak standart kalitede süt ve süt ürünleri üretimi yapıyoruz. Üretime göre iş gücü, personel yönetimini sağlıyoruz. Ayrıca maliyet hesabı ve üretim raporları ile üst birimlerimizi bilgilendiriyoruz. Ürünlerin süt alımdan sevkiyata kadar olan aşamalarının kontrolü ve sorumluluğunu üstleniyoruz.
Eğitim kalitesi olarak iyi bir okuldan mezun olmanın avantajlarını çalışırken yaşadığımız sorunlarda daha iyi görebiliyorsunuz. Temel bilgi detay ve uygulama noktalarında okulumuz gerçekten iyi bir seviyede. Bu avantajlar iş hayatında problemler üzerinde doğru düşünerek sonuca ulaşmamızı daha kolay kılıyor. Sosyal olarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir okuldan mezun olduğunuzda, yani üniversite zamanını her anlamda dolu dolu geçirdiğimizde kendinize güvenimiz artıyor. Daha kolay iletişim kurup daha kolay konulara dahil olabiliyorsunuz.
Hocalarım ile bağımı koparmadım. Hemen hemen hepsi ile gerek telefonda fırsat bulabilirsek yüz yüze konuşuruz. İzmir’e yolum düştüğünde mutlaka bölüme uğrarım kısada olsa ziyaret edip sohbet ederiz. Bunun yanında iş hayatımda bir sorun ile karşılaşınca çekinmeden hocalarıma telefon açıp fikir danışabiliyorum. Hocalarımın bu sıcaklıkları benim için oldukça değerli.
Öncelikle öğrencilik için İzmir en güzel illerden biridir . Bunu atlamak istemem. İnsanı, denizi, olanakları ulaşım kolaylığı vs vs. Bu güzellik içinde ise en büyük kampüs ile Ege Üniversitesi bence büyük ayrıcalık. Hem eğitim kalitesi hem sosyalleşme her konuda dolu dolu bir üniversite hayatı istiyorsanız doğru yer okulumuz yani EGE ÜNİVERSİTESİ olacaktır.