Güllü CAMUZ- SPOT TEKSTİL Üretim Takip Asistanı

Merhaba, ben Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Bölümü 2016 yılı mezunuyum. Bana neden Ege Üniversitesini tercih etiniz diye sorarsanız. En başta ülkemizin en köklü ve başarılı üniversitelerin ‘den biri olması başlıca cevaplardandır. Gerek kampüsünün konumu gerekse öğrenci hayatını tam anlamıyla yaşatan bir üniversite.
Sağlık hizmetleri ile İzmir ‘in en iyi üniversite hastanelerinden birine sahip. Öğrencilerine her bakımdan kolaylıklar sunabilen aynı zamanda İzmir gibi hoşgörü, özgürlükçü ve modern bir kentte yer alan bir üniversite olması diğer tercih sebeplerimden.
Ege Üniversitesi, sosyal bir üniversite ayrıca akademik olarak çok iyi hocalara sahip. İstediğiniz her konuda yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulunda Moda Tasarım bölümde yer almak istiyorsanız, gelmeniz gereken doğru adreslerdendir. Moda Tasarım Bölümünü Seçmemin amacı içimden tasarım yapmak ve modanın kalbinde olmayı sevmektir. Çizim alanında gelişmek isteyenler için sürekli çizim yapmaları, hayal güçlerini kâğıda aktarmayı başarmak için ellerinden geleni yapmanızı öneririm. Teorik dersler için not tutup üzerinden sürekli geçmeleri, kalıp ve dikiş derslerinden korkmamaları ama dikkatli olmaları gerekli. Bir noktadan sonra asıl önemli olan artık öğrendikleriniz gördükleriniz oluyor. Amacınız gördüklerinize farklı açılardan bakmak farklı yorum getirmek olmalıdır. Bakmayı değil görmeyi öğreniyorsunuz. Mezun olduktan sonra moda evinde modelistlik görevinde bulundum.
Şu anda SPOT TEKSTİL İzmir ‘de ZARA HAPPYPUNT / PULL & BEAR vb. belli başlı markaların Üretim Takip Asistanı olarak görev alıyorum. Ege Üniversitesin bana katmış olduğu bilgilerden bana her konuda destek olan hocalarıma kısacası Emel Akın Meslek Yüksek Okuluna çok teşekkür ederim.