Görkem BOYAN, Taş Kemer Çiftliği Restaurant İşletmecisi, KOGÖR Üretim Mühendisi

Merhaba, ben Görkem BOYAN. 2015 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakülte’sinin Süt Teknoloji Bölümü’nden mezun oldum.
Üniversite eğitimim boyunca birçok söyleşi ve seminerlere katılarak, dinlediğim başarı veya başarısızlık hikayeleri, kariyere nasıl başlanır, … gibi birçok düşünce şu an hayatıma uyarladığım başarı merdivenin temelini oluşturdu. Bunun yanı sıra Gateway öğrenci topluluğu, Resim topluluğu ve Gençlik festivali komitesinde aktif olarak görev aldım. Farklı bölümdeki kişilerle takım olarak çalışarak iletişimin güçlenmesi, Network sağlanması ve kişisel yetkilerimin artmasına yardımcı oldu.
2015 yılında Mezun olduktan Sonra İzmir/Kınık’taki Çiftliğimizde KOGÖR süt işleme tesisimizi faaliyete geçirerek sezonluk Klasik Beyaz Peynir üretimi yapmaya başladık. Yaşadığımız pazar bulma sorunundan sonra, Süt işleme tesisimizin yanına Kahvaltıevi açmaya karar verdik. Tarladan çatala prensibi ile çalışmayı planlayarak 2016 yılında Taş Kemer Kahvaltıevi ve Restaurantımızı faaliyete geçirdik. İşletmemizde üretilen peynirlerimizi kahvaltımızda sunmaya ve satış reyonu oluşturarak pazarlanmasını sağladık.
Restaurant işletmesine başlamamla birlikte hayatım yeniden şekillenmeye başladı. Kahvaltıda verdiğimiz tüm ürünlerimizi çiftliğimizde doğal olarak üretmeye başladık. (80 çeşit reçel, zeytinler, kahvaltılık soslar, konserve, erişte, makarna) aynı şekilde Restaurantımızda doğal besi ile yetiştirdiğimiz hayvanlarımızın etini işliyoruz.
2018 yılında işletmemiz söz, nişan, doğum günü yemekli veya yemeksiz davet organizasyonlarında tercih edilmeye başlandı. Bununla birlikte Görkemli organizasyon olarak kendi işletmemde organizasyon yapmaya başladım. Mezun olduğum süre içerisinde yaptığım işlerde ve sosyal hayatımda yanımda olan hocalarım olması beni her zaman öne taşımıştır.
Dağlarında çiçekler açan, sokakları deniz kokan, cadde cadde, bulvar bulvar Efe yürekli insanlarla dolu güzel şehir İZMİR. Bu şehirde EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE okunmaz da nerede okunur? Türkiye’nin en kapsamlı fuarı olan İzmir Enternasyonel Fuarı’nda; müziğe, tiyatroya festivallere ve etkinliklere doyabilirsiniz.
Saygılarımla …