Gokce Erbug/Turkiye Satis Direktörü

Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Gokce Erbug, 1995 Toprak bolumu mezunu olup, 1999 Bitki Besleme Yuksek Lisans Programimi tamamladim. Uzun is hayatim boyunca sektorun taninmis ve saygin firmalarinda ustduzey yoneticilige kadar yukselerek bu duruma geldim. Suanda da Uluslararasi buyuk bir sirketin Turkiye Satis Direktoruyum.3 yil kadar da ozel universitede ogretim gorevlisi olarak parttime ders verdim.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Hem okuyup hem meslegi ogrenme adina calismaya basladigim icin pek sosyal aktivitem olmadi. Zira hangi meslegi icra ederseniz edin temelinden ogrenmeye baslayip azimle cok calisarak biryerlere gelinmiyor. Ben bu bilincle hep calistim. Bolumum disinda diger anabilim dallariyla da ilgili hep ogrenmeye calistim.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Turkiyedeki buyuk ve taninmis bitki besleme ve zirai ilac uretim fabrikalarina arahammadde olarak ithal ettigimiz lignosulfanat gradlarinin satisini yapiyorum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Acikcasi bizim donemde aldigimiz egitim cok iyiydi. Su ani bilmiyorum. Ben bunu firsata cevirmeyi bildim ve yuksek lisansla da pekustirdim.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Suan is yogunlugumdan pek etmiyor ama davet edilirsem seve seve ogrenci meslektas adayi arkadaslarima deneyimlerimi aktarmayi ve is dunyasini anlatmayi cok isterim. Faydamin olacagini dusunuyorum.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Kendilerine bir hedef secsinler. Bu uretim olur, Satis olur, Pazarlama olur farketmez. Ben Satista uzmanlasmayi secmistim. Pazarlama ile Satisin birbirinden cok farkli iskollari oldugunu unutmasinlar bu arada. Sectiklrti hedefe dogru beklentilrri basta yuksek tutmadan, sora sora, ayni heyecanla ve en onemlisi sabir ve sebat ile yollarinda yurusunler. Firsatlari kendi leyhlerine cevirmeyi iyi bilsinler ve mutlaka yabanci dili iyi ogrensinler.