Gökay YILDIZ

Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, ben Dursun Gökay YILDIZ 2017 Üniversite sınavlarından aldığım puan doğrultusunda bilerek ve isteyerek Ege’nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Ege Üniversitesini tercih listemin en başında yer verdim. İnternette yaptığım araştırmalarda Ege Üniversitesinin eğitimi, okul içerisindeki sosyal etkinlikleri ve daha sonra iş yaşamımda bana katkı sağlayacak bütün bilgileri sunacağından emin olduktan sonra kendi hayalimdeki bölüm olan bilgisayar programcılığı eğitimini Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu’nda almaya karar verdim. Tercih listemin en başında yer alan bu bölümü kazandığımda kendimi çok şanslı hissettim. 2019 yılında Okul 3’üncüsü Bölüm 1’incisi olarak mezun oldum. Kendimi yazılım konusunda geliştirmeye çalışarak bu anlamdaki araştırmaları sürdürmekteyim. Kendi web sitemi oluşturarak ilerde kuracağım şirket için çalışmalarımı sürdürüyorum.

Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?

Üniversite hayatım boyunca elimden geldiğince etkinliklere katılım gösterdim. Bu sayede kendi bölümüm hakkında daha fazla beceri elde ettim.

Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?

Şu anda kendi sitemi yönetiyor ve otomasyon sistemleri yazmaktayım. Yapay zeka üzerine araştırma yapıyorum ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip ediyorum

Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?

Staj zamanında başvuru yaptığım firmalar ve mezun olduktan sonra ki iş yaşamımda Ege Üniversitesinin öğretileri ve aldığım değerli eğitimin hem işe alınmamda, hem de aldığım eğitim sayesinde bir farklılık yaratarak kendimi bir adım önde hissetmemi sağladı.

Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?

Ege Üniversitesi Mezunlar Etkinliği olmak üzere birçok etkinliğe katılıp sağlıyorum, aynı zamanda üniversite hocalarımla hala iletişimimi sürdürmekteyim.

Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”

2019 yılı Bölüm 1’incisi mezunu olarak Bilgisayar Programcılığı bölümü için alınabilecek en iyi eğitimi dersime giren bu konuda uzmanlaşmış olan hocalardan aldım. Sadece bölüm için değil iş yaşamında da günlük hayatımda da bana çok fazla katkı da bulundular. Hocalarımın hepsi birbirinden değerli ders anlatımı olsun, ders dışı yardımları olsun, bilgisayar kullanımı, program dili, yazılım vb. konularda her bir püf noktayı özenli bir şekilde öğreterek hepimizin bu bölümde başarılı olabilmesi için bize çok yardımda bulundular.