Fatma BAYRAKTAROĞLU/Sorumlu Ebe

17.01.1982 İzmir doğumluyum. İzmir’de ailem ile birlikte yaşıyorum. Bekârım. Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü 2006 mezunuyum. 14 yıllık ebeyim. Halen Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ebelik Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam etmekteyim.
2007 yılında İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları Doğum Kliniği Doğumhane servisinde göreve başladım. 2015 Haziran ayından itibaren doğumhane sorumlu ebesi olarak görevime devam etmekteyim. Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulun’dan mezun olup göreve başladığımda teorik ve pratik bilgimin diğer çalışanlara göre daha ileri düzeyde olduğu yöneticilerim tarafından fark edilerek 8 yıllık mesleki deneyimim olmasına rağmen hastanenin en genç klinik sorumlu ebesi oldum. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğumları asistanların yaptırıyor olmasına rağmen öğrencilik dönemimdeki yoğun stajların katkısı ve klinik becerimi sürekli geliştirme konusundaki kararlılığım nedeniyle doğum yaptırma becerim oldukça ileri düzeyde. Halen Ege Üniversitesi’nde yükseklisans eğitimimi sürdürdüğüm için okulla iletişimim devam etmekte. Ayrıca çalıştığım kliniğe Ege Üniversitesi’nden gelen stajerlere yüksek lisans öğrencisi olduğum için mentörlük de yapmaktayım. Yanı sıra okuldaki hocalarım ile bilimsel çalışmalar da yürütmekteyiz.
Ege Üniversitesi mezunu olmak bir ayrıcalıktır ve büyük bir şanstır. Eğitimimiz donanımlı hocalarımız tarafından verilmektedir. Türkiye’nin en ücra köşesinde bir sağlık ocağında da görev yapsak her türlü zorluğun üstesinden gelecek şekilde yetiştirilmekteyiz. Hocalarımın üzerimdeki tüm emekleri için teşekkür ediyorum.