Esma Tetik/Psikolojik Danışman

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Esma Tetik – PDR 2017 mezunuyum.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Evet, insan ilişkilerini geliştirmede iletişim becerilerini kuvvetlendirmek yeni sosyal çevreler kazanmamda olumlu katkıları oldu.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Bir özel okulda okul psikolojik danışmanı olarak çalışıyorum. Ayrıca bir ofisim var orada da danışan almaktayım.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Yetkin, yeterli hissetmemi sağlayan mükemmel bir okuldan mezun olduğunu daha sonra daha da iyi anladım. Aldığım dersler uzman hocalar bana iş hayatında ayaklarımı yere sağlam basmamı sağladı. Hele ki dışarıdaki eğitimlere katıldığında okuldaki derslerinin ne kadar önemli ve değerli olduğunu fark ettim.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Aile danışmanlığı yüksek lisansımı yaptım. Değerli hocalarıma iletişimimi sürdürüyorum 🙂
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Kesinlikle yetkin hocalarla eğitim alabilecekleri ve mezun olduklarında kendilerine güvenle buradan ayrılacakları bir üniversitedir. Kampüsün olanakları ulaşımı çok kolay ve pratik. Sosyal faaliyetler açısından çok zengindir. Kulüpleri, sempozyumları, seminerleri her alanda oldukça fazladır. Bir genç olarak gelip genç yetişkin olarak mezun olurken kendime güvenimi sağlamlaştıran bu güzel üniversite en güzel iyi kim olarak kalacaktır. Okumayı düşünenlere naçizane tavsiye olmakla birlikte okuyan ogrenciler için de değerini bilin Ege’nin demek isterim.