Emre Aktaş/Girişimci

İsmim Yunus Emre Aktaş, Biyomühendislik 2013 mezunuyum.

Üniversite hayatım boyunca, aylık yayınlanan kültür-sanat bülteni sayesinde kampüste gerçekleşen etkinlikleri sıkı şekilde takip edebildim. Ayrıca Genç TEMA ve TEGV gönüllüsüydüm.

Mezun olduktan kısa bir süre sonra özel sektörde çalışmaya başladım. Endüstriyel enzim üretimi ve enzim temelli ürünleri olan bir şirketti. Çalıştığım dönemde Marmara Biyomühendislik Bölümü’nde yüksek lisansa başladım. Tez döneminde işten ayrılıp çalışmalarıma odaklanma fırsatı buldum. Tez projemin çıktıları ile hazırladığım iş planı ile TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazandım ve 2019 yılında kendi girişimimi kurdum. Şu anda bitki biyoteknolojisi ve bitki ıslahı alanlarında çalışmalar yapıyorum.

Okuduğum dönem bölüm başkanı olan Fazilet Vardar’ın sektörde tanınırlığının oldukça faydasını gördüm.

Uzun süredir İstanbul’da yaşıyorum, her fırsatta İzmir’e gitmeye çalışıyorum ancak genelde tatil dönemlerinde gitme fırsatım oluyor. Bazı hocalarımla hala iletişim halindeyim .

Halihazırda Ege öğrencisi olanlara tavsiyem kampüsün kültür, sanat ve spor imkanlarından sonuna kadar faydalanmaları olur. Aday öğrencilere de Ege öğrencisi olmak, İzmir’de üniversite öğrencisi olmak çok güzel bir deneyim diyebilirim.