Elif Özge Çınar /Reklam Ajansı Sahibi

*Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Elif Özge Çınar / Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde okudum. 19 yaşında başlayıp 23 yaşında mezun oldum. Mezun olduktan sonra alanımla ilgili iş bulma şansım oldukça düşük olduğundan İstanbul’a yerleştim ve farklı bir sektörde, reklamcılıkta işe başladım. Reklamcılık bölümü mezunu olmasam da işi çalışarak öğrendim ve 10 yıldır devam ediyorum.
*Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Sosyal aktivitelerden sadece birkaç gruba dahil oldum ama süreklilik sağlayamadım. Daha çok okul aktivitesi değil okul arkadaşlarımla dışarıda sosyalleştim diyebilirim.

*Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?

Bahsettiğim gibi reklamcıyım. Şu anda İzmir’de kendi reklam ajansım var ve burada müşterilerime kreatif, sosyal medya ve medya planlama satınalma hizmetleri sunuyorum. Çok güzel markalarla çalışmaya başladık ve devam ediyoruz. Örneğin çocukluğumuzun bisiklet markası olan Bisan Bisikletlerinin tüm reklam hizmetlerini yapmaktayız. Yaptığımız işleri markanın sosyal medya hesaplarında görmenizi tavsiye ederim @bisanofficial

*Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Köklü ve İzmir’de olması herkes tarafından cezbedici bir özellik oldu. Bu yüzden gururla anlatıyorum. Mezun olduğum bölüm ile alakalı iş yapamasam da beslendiğim yanları bir hayli çok. Ege devlet okulları arasında saygı değer bir yere sahip olduğundan aslında çoğu zaman bir adım öne geçebiliyoruz

*Ege Üniversitesi’yle bağlarınız nasıl devam ediyor?

Dostluklarımın kurulduğu okul olduğu için duygusal bağlarım sımsıkı devam ediyor. Yakın arkadaşım okulda eğitimci olduğu için onu sık sık olmasa da ziyarete giderek fiziksel bağlarımı da koruyorum.

*Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”

Kesinlikle tavsiye ederim. Eğitimi ve enerjisi ile güzel tecrübeler edineceklerine eminim