Elif Duran/HAVAŞ

Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü 2020 mezunuyum. Üniversiteye başladığım senenin ikinci yarısında hocalarım vesilesi ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda açılan bir iş başvurusuna müracaat ettim ve handling firması olan HAVAŞ bünyesinde yaklaşık bir yıldır yolcu hizmetleri memuru olarak görev yapmaktayım. Bu süreç zarfında başta hocalarımdan Volkan Yavaş, Şevket Cenk Artuk ve Armağan Macit olmak üzere tüm hocalarıma bana gerek iş eğitim süreçlerimde, gerekse çalışma zamanlarımda destek olan ve yardımlarını hiç esirgemeyen herkese bu yazı vesilesi ile de teşekkür etmek isterim. Onlara minnettarım.
Ege Üniversitesi büyük kampüsü ve geniş imkânlarıyla öğrencilerine sosyalleşebilmeleri adına birçok seçenek sunan bir üniversitedir. Üniversitemizin öğrenci toplulukları çok aktif şekilde faaliyet göstermektedir. Hazırlık okuduğum sene kampüste EKAMİT topluluğunda yer aldım, bu toplulukta yer almak sosyalleşme adına bana çok şey kazandırdı. Birçok kişiyle tanıştım etkinlikler, konserler ve söyleşilerde yer aldım.
Şuan iş hayatımda HAVAŞ firması bünyesinde yolcu hizmetleri memuru, kayıp eşya memuru ayrıca Ukrayna Havayolları’nda supervisor olarak görev yapmaktayım. Firmamız havalimanında dış hat uçuşlara hizmet vermektedir. Birçok yabancı firmanın yer hizmetleri hizmetini karşılamaktayız. Tam olarak eğitim aldığım alan üzerine mesleğimi gerçekleştiriyorum ve bu durumda beni çok mutlu ediyor.
Hem profesyonel iş hayatımda hem de sosyal hayatımda Ege Üniversitesinde okumanın güzel yönleri ile her zaman karşılaştım. Profesyonel iş hayatında özellikle iş bulma konusunda okuduğum bölümden daha mezun olmadan aldığım eğitim alanında bir iş bulup çalışıyor olabilmek bana tam olarak Ege’ li olmanın sağladığı çok büyük bir şans ve ayrıcalıktı. Bu şans bana hocalarım sayesinde sağlandı ve onlardan aldığım eğitimi tam olarak iş hayatıma entegre edip onları gururlandırmak adına çalışmaktayım. Aldığım eğitimde diğer üniversitelerden farklı olarak derslerimize iş alanı sahamızda çalışan kendini kanıtlamış ve geliştirmiş insanlardan eğitimler aldım. Ders müfredatımız ile bağlı olarak gerek yolcu hizmetleri dersimi bir yolcu hizmetleri şefinden, gerekse havalimanından gelip bize eğitim veren şeflerimizle, müdürlerimizle dolu dolu iki yıl geçirdim ve onlar sayesinde şuan olduğum yerdeyim.
Ege üniversitesi ve hocalarımla bağım hiçbir zaman kopmayacağını umuyorum çünkü onların bana desteği ve yardımları karşılığında benim onlarla sağlam güçlü bağlarım ve vefa borcum var. Okulumu hocalarımı ve özellikle hangarımızı sık sık ziyaret edeceğim, şimdiden çok özledim.
Ege üniversitesi benim okumayı en çok istediğim üniversiteydi ve kısmet oldu. Okudum ve mezun oldum. Çoğu kez keşke hala devam etseydi diyorum çünkü o dönemlerin gerçekten değeri özlemeye başlanıldığında anlaşılıyor. O yüzden hala elinizdeyken sonuna kadar tadını çıkartmanızı öneririm. Umarım Ege’yi seven, onun ruhunu anlayan ve iyi ki Ege diyebilen birçok öğrencimiz ve mezunlarımız olur çünkü ‘’Egeli olmak ayrıcalıktır!’’.