Deniz Özdemir

Merhaba ;
Ben 2016 Emel Akın MYO Moda Tasarım Bölümü Mezunu Deniz.
Şu anda “Tepaş Tekstil” firmasında Planlama şefi bölümünde çalışıyorum.
2014 yılında başladığım üniversite hayatımı, sektör içerisinde yıllarca çalışmış deneyimli ve yıllardır bu görevde olan özverili hocalarımız sayesinde başarılı bir şekilde tamamladım. Tasarım, üretim, kalıp v.b. Aklınıza gelebilecek tekstil ve moda tasarım ile ilgili her konuda son derece sağlam bir kadroya sahiptir Emel Akın. Bilgi, deneyim olarak sömürülmeye her daim açık, öğrenmeye aç olan öğrencilere de kapısı sonuna kadar açık olan bir okuldur. Tanıdığı imkânlar bir güzel sanatlar fakültesini aratmamaktadır.
2015 yılında Emel Akın MYO tarafından yürütülen Erasmus projesi ile Almanya’da Lette Verein tasarım okuluna gittim. Belki de hayallerimde bile gidemeyeceğim bir okuldu ama okulum bana hayallerimden bile güzel bir şans verdi. 1 Hafta Berlin gibi bir şehir de yaşadım. Kendi okulumda yaptığım tasarımların, çalışmaların dışında böyle bir deneyim hem kariyerimi hem de kişisel anlamda kendime olan güvenimi olumlu yönlerde etkiledi.
Erasmus dışında sağladığı en önemli olanaklardan biri ise “Kariyer Günleri” dir. Tek tek gidip görüşme yapamayacağımız firmaları biz öğrencileri için ayarlıyor ve istediğimiz, bize en uygun olan şirket ile görüşmemizi sağlıyor. Şu anda çalışmakta olduğum şirket ile okulun kariyer günlerinde görüşmüştüm. Ve mezun olduktan bir süre sonra işe alındım. Aynı şirkette 1 yıldır planlama şefi olarak da görev yapıyorum.