Deniz Karal/Eğitmen

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Merhaba.Deniz Karal.Ege Universitesi Odemis Meslek Yuksekokulu Tibbi ve Aromatik Bitkiler mezunuyum.Okudugum okul ve bolumume arastirarak ve ilk tercihim olarak kaydımı yaptirmıştim.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Okulda duzenlenen ya da duyurusu yapilan hemen hemen tum aktivitelere katilmaya gayret gosterdim.Kongreler , okul içi okul dışı eğitim ve seminerler hedeflerimi belirlemede ,yönlendirmemde çok etkili olmustu.
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Belediyeye ait , kadinlarin eğitim ve meslek kazanmasina yonelik hizmet veren bir kurumda eğitim veriyorum.Bitkilerle ve bitkisel hammaddelerle hazirlayabilecekleri kişisel urunlerin yapimi, aromatik yaglar hazirlama , kendi urunlerini hazirlayabilme ve pazarlama vb ..
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Ege Universitesinden mezun olmak benim icin artiydi.Okulumun etiketi bircok yerde benim icin referans niteliğindeydi.Bu bölümü tercih ederken benim için de okulumun adı benim için bir kriterdi.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Okulumun tüm duyurularından ,başari ya da hizmetlerinden Rektor Hocamizin,okulumuzun ve tüm fakültelerinin sosyal medya hesaplarini takip ederek haberdar oluyorum.İş hayatımda aldığim kararlarda danıştiğim ve yardimini istedigim Hocam var.Bu vesileyle kendisine çok tesekkur ediyorum.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Ege Universitesi iş hayatinizda isim olarak zaten bir referans olacaktir.Okulda bulundugunuz sürede zamani iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.Mesleki ve eğitime dair kazanimlar okul hayati devam ediyorken daha hızli ilerliyor.Okulumuz, bu anlamda diger üniversitelere göre daha hızli aksiyon aliyor.Tatil dönemlerinde de bölumleri ile ilgili alanlarda calismalari ve is tecrübesi edinmeleri , mezun olduklarinda kariyer edinme konusunda onlara çok yardımci olacaktır