Celil ÇETİNKAYA- HUGO BOSS- Womenswear Pattern Designer

Merhaba ben Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı bölümü 2013 yılı mezunuyum. Moda ve hazır giyim benim için her zaman bir tutkuydu. Her an hayatımın içinde olan bu tutkuyu, profesyonel olarak yaşamak ve yaşatmak istediğim için Moda Tasarımı bölümünü tercih ettim. 2011 yılında ilk tercihim olan Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu hayatıma yön veren en önemli etkenlerden birisi oldu.
2 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğüm öğrenim hayatımdan okul üçüncüsü olarak mezun oldum. Eğer moda ve hazır giyim alanında eğitim almak istiyorsanız, gelmeniz gereken doğru adreslerden biri Emel Akın Meslek Yüksek Okuludur. Moda endüstrisinde sağladığı network’ler ve eğitim kalitesiyle her zaman bir adım önde olacağınız yerdir. Bulunduğunuz her platformda ‘Emel Akın Meslek Yüksekokullu’ olmanın ayrıcalığını yaşarsınız.
Mezun olduktan sonra çeşitli ürün gruplarında hazır giyim ihracatı yapan firmalarda, global markalar için Modelistlik görevlerinde bulundum. Beni bu basamaklara çıkartan, okulumda aldığım kapsamlı moda ve hazır giyim eğitimi oldu. Şu anda HUGO BOSS İzmir de “WOMENSWEAR PATTERN DESİGNER” olarak görev alıyorum. Kariyer hayallerimin peşinde doğru adımlarla ve kendimden emin bir şekilde yürümemi sağlayan, bana güzel arkadaşlıklar katan, akademik kadrodan çok bir aile olan, kısacası hayatı öğreten Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okuluna çok teşekkür ederim.