Betül OKTAR/Ziraat Yüksek Mühendisi

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Merhabalar, ben Ziraat Yüksek Mühendisi Betül OKTAR. 2012 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünden mezun oldum. Yine aynı fakültede de Bitki Besleme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptım.
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Evet oldu. Bir çok topluluklara katıldım. Ege Üniversitesi sosyalleşme adına bulunmaz fırsatlar sunuyor. Aklınıza gelebilecek her türlü alanda sosyal toplulukları bulunmakta olup, insan yaşamında çok büyük etkilere sahiptir. Sosyal aktivitelerin dışında benim hayatıma dokunan bir program olan ERASMUS Öğrenci Değişim Programı ile birlikte birçok olanak sağlamaktadır. Bu sebeple EGE’li olmaktan hep gurur duydum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Benim tercih yaptığım alanda Ege Üniversitesi bir numara olduğu için, birçok kapı kendiliğinden açıldı. Alanında uzman hocalarla çalışmak işin en güzel tarafıydı. Öğretim görevlilerimiz hem teori hem de pratik anlamda deneyimleriyle bizlere birer ışık oldular.
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Evet devam ediyor, her zamanda devam edecek. Çünkü biz birer aile olduk.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
İzmir gibi çok güzel bir şehirde,tüm bölümleriyle aynı yerde, büyük kampüse sahip olan Ege Üniversitesini tercihlerinizi yaparken mutlaka değerlendirin.