Azize Erülkü/ICBC Turkey Bank A.Ş.-Direktör

1) Değerli Mezunumuz, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben Azize Erülkü. 2000 yılında giriş yaptığım Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldum. Aynı yıl eski adı ile Tekstilbank A.Ş.’nin Management Trainee programını kazanarak İstanbul’da düzenlenen, 4,5 aylık bir eğitime katıldım. Ardından Tekstilbank İzmir Şubesi’nde Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde göreve başladım. Takip eden yıllarda Bursa’da yine Tekstilbank A.Ş. ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bünyesindeki şubelerin Kurumsal ve Ticari Bankacılık birimlerinde görev yaptım. 2015 yılı itibariyle ICBC Turkey Bank A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde Kurumsal Bankacılık Bölümünde görev yapmaya başladım. Söz konusu departmanda Direktör pozisyonunda görevimi sürdürüyorum.

2) Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu?

Lisans eğitimim suresince Sosyal Sorumluluk Öğrenci Topluluğunca düzenlenen faaliyetlere katılım sağladım. Ayrıca, 2004 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen bir sosyal sorumluluk projesine de dahil oldum.

3) Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?

Mevcutta ICBC Turkey Bank Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde pazarlama faaliyetleri yürütülmektedir. Şubelerin fiyatlama vb. her türlü talepleri karşılanmakta, şube ve müşteri ziyaretleri ile pazarlama faaliyetleri sürdürülmektedir.

4) Ege Üniversitesi’yle bağlarınız nasıl devam ediyor?

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde görev yapan öğretim üyesi arkadaşlarım vasıtası ile Ege Üniversitesi ile bağlarımı canlı tutabiliyorum.

5) Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?

Ege Üniversitesi’nde okumakta olan ve okumayı düşünen öğrencilere tavsiyem, okulun ilk yılından başlayarak, iş hayatının içinde olmaları, mümkünse maddi kaygı duymadan, çeşitli sektörlerde tecrübe edinmeleri ve mezuniyet yılına kadar, ne istediğini bilen, yolunu isteklerine göre çizebilen, zaruretten değil bilinçli kararları doğrultusunda bir gelecek hazırlayabilen bireyler haline gelmeleridir.