Ayşe GÜDEN -Narkon Tekstil, Planlama/Lojistik Departmanı

2005 yılında Ege Üniversitesi Emel Akın M.Y.O’ndan mezun oldum. Kariyerime okuduğum bölümle devam edebildiğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Deri, teknik tekstil, müşteri temsilciliği, pazarlama/planlama departmanlarında çalıştım. Halen planlama/lojistik bölümünde kıdemli uzman olarak devam etmekteyim.
Ege Üniversitesi içinde gerek üniversitenin sağladığı sosyal aktiviteler, gerekse sosyal alandaki etkileşimler bugün baktığımda aslında iş yaşamında beni başarıya götüren etmenlerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Toplumun her kesiminden insanlarla ortak paydada buluşabilmeyi, kriz anında empati kurarak sakin kalabilmeyi örnek olarak gösterebiliriz.
Ege mezunu olmak çalıştığım sektörde öncelik durumunda. Genelde aynı üniversiteden mezun arkadaşlarımla çalışmam da büyük etken. Dolayısıyla pozitif bir ayrımcılık da diyebiliriz. Yanlış anlaşılma olmasın. Diğer üniversitelerdeki mezunlarla birlikte de ahenk içerisinde çalışıyoruz. Ama Ege mezunu mutlaka kendini belli ediyor.
Mezun olduktan sonra okulla ve öğretmenlerimle bağımı hiçbir zaman koparmadım. Gerek sosyal medya gerekse mezun günleri gibi etkinliklerde ilişkimiz hala devam ediyor.
Okuyan ve okuyacak arkadaşlarıma tavsiyem; Ege’de olmak bir şanstır. İyi değerlendirip kesinlikle üniversitenin kıymetini bilerek hakkını vermeliler.