Avram Kohen

Ege Üniversitesi, Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Tekstil Örme Bölümü’nde okudum. 2018 mezunuyum. Kendimi tanıtacak olursam, çocukluğumdan beri tekstil hep hayatımın bir parçası olmuştur. Annemin tekstil atölyesinde çekirdekten Triko işini öğrendikten sonra üniversitesini de bitirip daha donanımlı olmak istemiştim. Ege Üniversitesi’ni de seçmemde ki sebeplerden biri bu olmakla beraber, Ege Üniversitesi Kampüs’ünün büyüklüğü ve ulaşım kolaylığı ile çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapmasıdır.
Derslerin yanında eğitim süresince kampüsteki Kütüphane’yi çok kullandım. Fırsat buldukça bir şeyler araştırmak için sıkça ziyaret ettiğim yerlerden biri olmuştur. Birçok şey öğrenme ve eğlenceli vakit geçirme fırsatı da bulduğum için çok mutluyum. Harika arkadaşlar edindim ve öğrencileriyle ilgilenen öğretmenlerle tanıştım.
Ayrıca kampüs içerisinde yer alan topluluklar da öğrenim süremin daha faydalı geçmesini sağladı. Katıldığım Fotoğraf topluluğuna ile fotoğrafçılıkla ilgili birçok bilgi öğrendim ve toplulukla beraber gezilere gidip bir çok resim çekip, karanlık odada nasıl resim yıkanır öğrendim.
Mezuniyetten sonra kendimi geliştirmeye devam ettim. İş-Kur’un verdiği Bilgisayar destekli giysi tasarımı kursunu seçmelerde kazandım ve bunda Ege Üniversitesi isminin de etkili olduğunu düşünüyorum. Mezun olmaya yakın bir çok seminere katıldım. Şimdi yurt dışındayım. Burada tekstil üretimi olmadığı için şimdilik gıda işinde yoluma devam ediyorum ama tekstil hayatımın, hala bir parçası. Ege Üniversitesi’nde okurken ve mezun olduktan sonra da anlatılan Üniversite masallarından, hiçbirinin doğru olmadığını en azından bizim üniversitemizde durumun böyle olmadığını söyleyebilirim. Öğretmenlerimizin her biri, öğrencilerinin başarması için özen gösterdi. Dersliklerin yerlerini bulmakta sorun yaşamadık. Okulumuzun öğrenci işleriyle hiçbir pürüz yaşamadım.
Ege Üniversitesinden hem öğretmenlerimle hem de arkadaşlarımla bağlantım devam ediyor. Üniversite öğrencisi olmak Ege Üniversitesi’de iseniz çok güzel. Üniversite’ye ulaşımın kolay olması, edebiyattan, folklora, fotoğrafçılıktan yabancı dil kurslarına bir çok şeyden faydalanabilmenize imkan sunması bir öğrenci için bulunamayacak bir nimet. En güzel arkadaşlıklar, üniversite de başlar. Belki de geleceğinizin iş konusunda da ortak yola çıkacağınız arkadaşlar burada çıkabilir. Ege Üniversitesi bana, okulun, sadece okul olmadığını öğretti. Size tavsiyem aktivitelere gidin. Sınav zamanıyla çakıştığı günlerde olmasa da yine de diğer günlerde mutlaka gidin. Öğretmenlerinizle konuşmayı ihmal etmeyin. Gelecek hedeflerinizle ve notlarınızla ilgili onlarla fikir alış verişinde bulunursanız, geleceğinizde daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.