Aslıgül Kendirci/Ascot Science Sözleşmeli Araştırma Kuruluşu-Genel Müdür

•Değerli Mezunumuz merhaba, isminizi ve okuduğunuz bölümü belirterek biraz kendinizden bahseder misiniz?
Aslıgül Kendirci Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Doktora
Üniversite hayatınız boyunca sosyal aktiviteleriniz oldu mu? Size ne tür kazanımlar sağladığını düşünüyorsunuz?
Basketbol oynadım ve takım çalışması, hedef koymak ve başarıyı yakalamak, yenilgiyi kabul etmek ve yılmamak, sadece kendin için değil bulunduğun ekip için var olmak
Tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
22 yıldır Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Ülkelerinde İlaç Geliştirme Çalışmaları yapıyorum. Bayer, Abbot ve Roche olmak üzere farklı çok uluslu firmalarda üst düzey yöneticisi olarak çalıştım. Halen kendi kurduğum Ascot Science Adlı Sözleşmeli Araştırma Kuruluşunda Genel Müdür olarak görev yapıyorum ve İstinye Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yarı zamanlı Dr. Öğretim Üyesi olarak görev alıyorum.
Profesyonel iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda Ege’de okumanın etkilerini nasıl hissettiniz?
Her zaman gurur duydum . değerli hocalarımızdan çok güzel bilgiler ve tecrübeler kazandım. İzmirli olmak İzmirde okumak gerçekten çok değerli:)
Ege Üniversitesi’le bağlarınız nasıl devam ediyor?
Aktif devam ediyor. 8 yıl araştırma görevlisi olarak görev aldığım için şu an çok değerli hocalarımız aynı zamanda benim sevgili arkadaşlarım ve her zaman yakın iletişim halindeyiz.. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Klinik Çalışmalar alanında çok sıkı çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.
Şimdiye kadar olan tecrübeleriniz doğrultusunda bir Ege Üniversitesi mezunu olarak Ege Üniversitesi’nde okuyan ve okumayı düşünen öğrencilere önerileriniz nelerdir?”
Öncelikle yaptıkları işin en iyisi olmayı hedeflesinler. Belli bir alanda kendilerini geliştirsinler Hedef koyup hedefe ulaşmak önemli ve ayrıca İngilizcelerini çok geliştirsinler. Artık küresel hayatta var olmak şart onun içinde çok iyi İngilizce okur yazar olmak gerekiyor. Teknoloji konusunda bir şey söyleyemiyorum çünkü biz onlardan öğreniyoruz bu konuda hepsi çok iyiler. Seçtiğin konunun en iyisi ol benim sloganım. Ve de en önemlisi önce iyi bir insan olsunlar; çevrelerine duyarlı , saygılı ,vatansever, Atatürk ilkelerine sahip çıkan gençler olsunlar. Hepsi çok değerli.Hepsine başarılar dilerim…