Ahmed Melik YAĞMUR

2019 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldum. Bir Ege mezunu olarak klişeleşmiş olsa da Egeli olmak gerçekten ayrıcalıktır. Türkiye’nin en iyi akademisyen ve teknik olanaklara sahip olan üniversitemiz bu alana gönül verecek meslektaşlarımız için bu işin mutfağıdır. Bu yüzden bu mutfakta zamanlarını en iyi şekilde geçirip yeni projeler geliştirip üretmeleri onları mezun olduktan sonra sektöre hazır hale getirecektir. Mezun arkadaşlarımız sabırlı olmalı ve kapıları zorlamalılar. Kesin olan tek şey var ki kapılar, kapıları açacaktır..
Öğrencilik yıllarımda, yerli ve yabancı pek çok film festivaline katıldım ve ödüller aldım. Yurt dışında ülkemizi ve bayrağımızı temsil etmenin gururunu yaşadım. Pek çok Kısa film, belgesel, klip ve kamu spotu çalışmasının yönetmen koltuğunda yer aldım. Aynı zamanda Olay TV ekranlarında yayınlanan ”Vizyoner” isimli programında sunuculuğunu sürdürdüm. Reklam, şiir, kitap ve karakter seslendirmelerini de aralıksız devam ettirdim.
Şuan kendi kurmuş olduğum reklam ajansının sahibiyim ve aynı zamanda Anadolu Haber Ajansı’nın muhabiriyim.
Hayat rengarenk, bu noktada eğitim ve sosyal hayatın bir arada yaşandığı, kampüs hayatının tüm olanaklarını sunan Ege Üniversitesinin parçası olma ayrıcalığını yaşayan tüm aday arkadaşlarımı ve mezun arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum. Ege Üniversitesi ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.