Adnan Zaimoğulları A-Z Yem Danışmanlık Hizmetleri Yem ve Hayvan Besleme Danışmanı

Ben Adnan ZAİMOĞULLARI. 1997 yılı Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü mezunuyum. Fakülte 2.olarak mezun oldum. 1976 yılı İzmir doğumluyum. Evliyim ve 2 kız çocuğu babasıyım. Şu anda kendi işimi yapıyorum. Mezuniyetimden sonra askerlik görevimi tamamlayıp Çamlı Yem Sanayi ve Pazarlama A.Ş’nde Üretim Mühendisliği ve ARGE&Şefliği görevlerinde bulundum (1999-2002). 2002 – 2012 yılları arasında Keskinoğlu Şirketler Grubu’nda Yem Fabrikaları Müdürlüğü pozisyonunu icra ettim ve 2012 Şubat ayında ayrılıp “A-Z Yem Danışmanlık Hizmetleri” isimli kendi şirketimi kurdum. 2012 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı yem fabrikalarına ve hayvanclık işletmelerine yem-hayvan besleme konularında danışmanlık hizmeti veriyorum.
Üniversite hayatım boyunca ders dışındaki zamanlarımı fakültemizin araştırma-geliştirme çiftliklerinde, projelerde bizzat görevler alıp mesleğimin pratik uygulamalarını tecrübe etmeye çalışırdım. Bilimsel denemelerin nasıl kurgulandığını, nasıl yürütüldüğünü , elde edilen verilerin nasıl değerlendirildiğini ve bu sonuçların nasıl rapor edildiğini öğrendim.
Yukarıda bahsettiğim gibi yurt içi ve yurt dışındaki yem fabrikalarına, tavuçuluk ve büyükbaş işletmelerine teknik danışmanlık hizmeti veriyorum. Bu hizmet kapsamında yer alan faaiyetler ; optimum yem reçetelerinin hazırlanması, yem maliyetini düşürücü alternatif yem hammaddelerinin bulunması, araştırma&geliştirme faaliyetleri, teknik kadroların eğitimi, laboratuar analiz sonuçlarının değerlendirilmesi, satınalma yönünde en uygun hammaddelerin temini hususunda öngörülerde bulunmak, yem üretim sürecinin iyileştirilmesi ve vermlilik arttırma çalışmaları, hayvanlardan maksimum peformans elde edebilemek amaçlı yeni formül reçetelerinin sahada denenmesi ve takip edilmesi, sonuçlarının raporlanması.
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden mezun olmak benim çok büyük bir onurdur. Bu onuru kariyer hayatımın her evresinde hissetmişimdir ve de aynı duygularla kariyerimi yükseltmeye devam ediyorum. Çok değerli ve tecrübeli hocalarımızın yönlendirilmeleri ve eğitimi doğrultsunda bu seviyelere gelmiş olduğumuzu tüm içtenliğimle belirtmek isterim. Bizler için çok büyük şanstı. Bölümümüzde derslerimize katılan tüm hocalarımızın her biri kendi dalında uzman olup bizim eğitimimiz için büyük çabalar sarfettiler, açıkçası ben de bu fırsatı değerlendirip kendilerinden max.fayda sağlamaya çalıştım. Bu vesileyle tüm hocalarımıza tek tek teşekkür etmek isterim.
Bir yuva gibi gördüğüm Ege Üniversitesiyle bağlantılarım devam ediyor. Bölüm hocalarımızla zaman zaman görüşüp onların fikirlerine ve yönlendirmelerine ihtiyaç duyarım,birlikte istişare eder görüş alışverişi yaparız, kendilerini zaman zaman ziyaret ederim, özel günlerde birbirimiz arar sohbet ederiz.
Ege Üniversitesinde okuyan ve okumayı düşünen tüm arkadaşlarıma öncelikle çok şanslı olduklarını söylemek isterim. Üniversitede kendi bölümlerinde geçirdikleri her anın kıymetini bilsinler, hangi dalda öğrenime başladılarsa o dalın tüm inceliklerini öğrenmeye çalışsınlar, boşa zaman geçirmesinler, üniversiteler gerçek eğitim ve bilim yuvasıdır, disiplinli olsunlar, üniversite yıllarında kazanılan disiplin ileriki kariyer hayatında başarının kısa sürede gelmesini sağlayacaktır,
devamsızlıklarını minimum seviyede tutsunlar, ders dışında ilgili bölümlerdeki araştırma&deneme çalışmalarına katılsınlar ve pratik tecrübelerini arttırmaya çalışsınlar, bölümlerinden mezun olan ve sektörlerinde başarılı olan kişilerle temasta olsunlar, hangi dalda uzmanlık yapacaklarını belirlesinler ve o yönde detaylı çalışmalar yapsınlar.